התחברות למנהלים                    בואו להיות
           חברים שלנו בפייסבוק
             

איך מתקינים רשת אלחוטית ביתית?

דף הבית >> כתבות >> איך מתקינים רשת אלחוטית ביתית?

איך מתקינים רשת אלחוטית ביתית?

דף הבית >> כתבות >> איך מתקינים רשת אלחוטית ביתית?
מדריך: רשת אלחוטית ביתית
מקניית הציוד ועד הגלישה: כך תחברו את כל המחשבים בבית לאינטרנט מבלי להסתבך בחוטים
אתם לא חייבים לרכוש את שירותי הרשת הביתית של בזק או של חברות האינטרנט האחרות. הקמת רשת אלחוטית ביתית היא עניין פשוט וקל, ובמדריך הזה תלמדו את כל מה שצריך לדעת – החל מרכישת הרכיבים ועד לרגע בו תתחברו עם המחשב הנייד מהשירותים.
רשימת קניות
נתב (Router) אלחוטי
נתב (Router) אלחוטי
את הציוד הבסיסי להתחברות לאינטרנט, שכולל בדרך כלל מודם וכרטיס רשת, סביר להניח שכבר יש לכם. שימו לב – אפשר להקים רשת ביתית רק עם מודם שיש לו חיבור רשת. איך בודקים האם המודם שלכם מתאים? בכבלים, כל המודמים כוללים חיבור רשת, ולכן אין איתם שום בעיה. עם זאת, ב-ADSL, יש כמות גדולה של מודמים עם חיבור USB בלבד. אם יש לכם מודם בלי חיבור רשת, צרו קשר עם ספקית השירות והחליפו אותו.

בשביל להקים רשת ביתית אלחוטית, אתם זקוקים לנתב אלחוטי, שיחבר את כל המחשבים שלכם לאינטרנט דרך מודם אחד. בעת בחירת נתח אלחוטי, שימו לב לבחור באחד שתומך בתקן 802.11g – שמאפשר העברת נתונים בקצב מירבי של 54Mbps. חפשו את האות G או את המספר 54 בשם הדגם. כמו כן, וודא שהנתב תומך בשיטת החיבור שלכם – כבלים או ADSL. נתב אלחוטי טוב שתומך בתקן וכל שיטות החיבור המקובלות בישראל הוא WRT54G של Linksys.
כרטיס רשת אלחוטי פנימי
כרטיס רשת אלחוטי פנימי
אם יש לכם מחשב נייד, סביר להניח שכבר יש לו כרטיס רשת אלחוטי. אם קניתם מחשב כף יד או טלפון בשנה האחרונה, יכול להיות שגם הם יכולים להתחבר לרשתות אלחוטיות. אבל במחשב הנייח שלכם, מצד שני, כמעט בוודאות אין כרטיס אלחוטי. זו לא בהכרח בעיה – רוב הנתבים האלחוטיים גם תומכים בחיבורים חוטיים רגילים, ואפשר לחבר כבל רשת מהמחשב לנתב.

אתם רוצים בכל זאת רוצים לחבר מחשב נייח לאינטרנט בלי למלא את כל הבית בכבלים ומתאמים? קנו כרטיס רשת אלחוטי במיוחד למטרה זו והתקינו אותו במחשב. אם אתם מפחדים מפתיחה של מארז המחשב וחיטוט בקרביו, ישנן דרכים אחרות. אפשר להתקין את הכרטיס בחנות, אפשרות שכרוכה בהוצאות נוספות, או להשתמש בכרטיס רשת אלחוטי עם חיבור USB, אפשרות שכרוכה בפגיעה ביציבות ובביצועים.

גם בעת רכישת כרטיס הרשת האלחוטי, כדאי לוודא שהוא תומך בתקן 802.11g. שוב, חפשו את האות G או את המספר 54 בשם הדגם. כרטיס רשת טוב שתומך בתקן זה הוא DWL-G510 של D-Link.
חיבור הנתב
השלב הבא בהקמת הרשת האלחוטית הוא חיבור הנתב לאינטרנט. הנתב הוא מעין מחשב שמתחבר לאינטרנט בשבילכם ומחלק את החיבור בין כל המכשירים בבית שלכם.

אחרי שהנתב יהיה מחובר לאינטרנט, כל המחשבים יתחברו אליו ויוכלו להגיע לאינטרנט דרכו. אם אתם מחוברים לאינטרנט בכבלים בחיבור ישיר, או "בלי חייגן" כפי שלפעמים קוראים לזה, לא תצטרכו לעשות שום הגדרות מיוחדות. רק חברו את הנתב למודם לפי ההוראות בהמשך, ואתם מוכנים לגלוש באינטרנט. אם אתם מחוברים בכבלים עם חייגן, או ב-ADSL, תצטרכו להגדיר את מאפייני החיבור באופן ידני, לפני נתונים שתקבלו מספקית האינטרנט שלכם.

אפילו אם אתם מתכוונים להשתמש בנתב רק עם חיבורים אלחוטיים, כדי לבצע את ההגדרות הראשוניות צריך לחבר אותו למחשב באמצעות כבל רשת רגיל. השתמשו בכבל שקיבלתם עם הנתב כדי לחבר אותו למחשב, באחת הכניסות המסומנות "Ethernet" או הממוספרות, והשתמשו בכבל שקיבלתם עם המודם כדי לחבר אותו לנתב, לכניסה המסומנת "WAN".
עכשיו שהמחשב מחובר לנתב, יש להגדיר את כרטיס הרשת כך שידע למצוא את הנתב ולדבר איתו.

פתחו את לוח הבקרה (Control Panel) ולאחר מכן פתחו את חיבורי רשת (Network Connections).

מתוך רשימת החיבורים שתופיע, מצאו את כרטיס הרשת שלכם (בדרך כלל "Local Area Connection").

לחצו עליו עם הכפתור הימני, ובחרו את מאפיינים (Properties).

במסך שיפתח, לחצו פעמיים על Internet Protocol (TCP/IP)‎ וסמנו את השורות השג כתובת IP באופן אוטומטי (Obtain IP address automatically)והשג כתובות שרתי DNS באופן אוטומטי (Obtain DNS server address automatically).

לבסוף, לחצו פעמיים על אישור (OK). אחרי שתסיימו לקבוע את ההגדרות, הפעילו את המחשב מחדש.
אופן הגדרת החיבור לאינטרנט משתנה מנתב לנתב. בדרך כלל, אחרי חיבור הנתב למחשב והגדרת כרטיס הרשת, אפשר להגיע לממשק הניהול שלו ולשלוט בו, באמצעות הדפדפן. דפדפנים אחדים כוללים תוכנות מיוחדות לכיוון ההגדרות באמצעות אשפים ומסכי הגדרות פשוטים, אבל בכל מקרה אפשר תמיד להגיע לממשק הניהול דרך הדפדפן.
עיינו בתיעוד שקיבלתם עם הנתב, ומצאו את הכתובת של ממשק הניהול שלו. ברוב המקרים, הכתובת היא192.168.1.1 או 10.0.0.1. אם תתבקשו להזין סיסמה או שם משתמש, בדקו בתיעוד מה הם. בדרך כלל, הסיסמה ושם המשתמש הם שניהם admin. בנתבים מסוימים מספיק להזין סיסמה בלבד, ואין צורך בשם משתמש.
אחרי שתתחברו לנתב, צרו קשר עם מוקד התמיכה של ספקית האינטרנט שלכם כדי לבדוק מהי שיטת החיבור המתאימה ולקבל מהם את הנתונים אותם יש להזין לנתב כדי לחבר אותו לאינטרנט.
חיבור המחשבים האחרים
מרגע שתחברו את הנתב לאינטרנט, כל המחשבים אמורים להתחבר אליו אוטומטית כעבור מספר דקות. אם אתם מחברים מחשבים נוספים לנתב, חזרו על תהליך ההגדרה של כרטיס הרשת בכל מחשב בנפרד.
אם יש בסביבתכם רשתות אלחוטיות נוספות, יתכן שתתבקשו לבחור לאיזה רשת להתחבר. בדרך כלל, שם הרשת הוא שם החברה או הדגם של הנתב – כמו linksys או netgear, ולפעמים גם default. במידת הצורך, היכנסו לממשק הניהול של הנתב ושנו את שם הרשת, כדי שתוכלו לזהות אותה בקלות ולהבדיל בינה לבין הרשתות האחרות.
אבטחה
אחרי שסיימנו להקים ולהגדיר את הרשת האלחוטית שלנו, אפשר לנוח ולצאת לגלוש באינטרנט מהמרפסת. בשבוע הבא, נלמד כל מה שצריך לדעת על אבטחת מידע ברשת אלחוטית, ונדאג לכך שהפרטים האישיים שלנו לא יטיילו באוויר ויגיעו לידיים הלא נכונות.
קרדיט לאתר : נענע 10

מו-טק מחשבים ובניית אתרים

מטרתנו במו-טק לצור בית אחד לעסק בו הוא יוכל לבנות אתר, להתקין רשת, לטפל בכל בעיות הדואר,
לפנות בכל בעיה שיש לו במחשב הנייד, הנייח, בשרת, במדפסת ועוד וכל זה במקום אחד
אשר מנהל את כל הצד הטכני במשרד
אשר זמין 24 שעות ביממה.
במו-טק  אנשי מקצוע מוסמכים : גרפיקאים, בוני אתרים, מנהלי אבטחת אתרים, מהנדסי רשתות וטכנאים מורשים.

צור קשר

 
 
רחוב המרכבה 4 חולון / ההסתדרות 5 גבעתיים
 
האתר נבנה וקודם ע״י מו-טק בניית אתרים