התחברות למנהלים                    בואו להיות
           חברים שלנו בפייסבוק
             

רישום דומיין לאתר

דף הבית >> כתבות >> רישום דומיין לאתר
בניתם אתר אינטרנט? רישום דומיין הוא השלב האחרון בהחלט לפני שאתם מפרסמים את האתר שלכם ברשת. הנה כמה דברים שכדאי לכם לדעת לפני שאתם בוחרים ורוכשים את הדומיין לאתר שלכם.

דומיין הוא כתובת של אתר אינטרנט שמכוון את הגולשים לכתובת IP מיוחדת. הדומיין הוא רצף של אותיות (לעתים בשילוב מספרים) וכתובת IP היא רצף מספרים. כיוון שקל יותר לזכור שם דומיין לעומת רצף מספרים, רישום דומיין הוא פעולה נפוצה.

לכל אתר יש את הדומיין שלו, ולרוב הוא נבחר לפי שם האתר או לפי השירות או התוכן שהאתר מציע. בתהליך בבניית אתרים באינטרנט,  אתם חייבים לרכוש דומיין שיהיה שייך לאתר שלכם. לפני שתרכשו דומיין ותפנו אותו לאתר שלכם, לא תוכלו להעלות את האתר לאוויר.

קניית דומיין – איפה קונים?

היום יש שלל אתרים שדרכם אפשר לבצע רישום דומיין, ובכל אחד מהם קניית דומיין היא פעולה פשוטה יחסית. כל מה שצריך לעשות הוא לחפש את הדומיין שרוצים לאתר ולראות האם הוא זמין או שכבר נרכש על ידי אדם אחר - רק אם הדומיין זמין, אפשר לבצע את הרכישה.

איך לבחור את הדומיין המתאים?

קניית דומיין היא צעד קריטי בבנייה של אתר אינטרנט. אומנם תמיד אפשר להחליף את הדומיין, אך מוטב שלא לעשות זאת על מנת לא לבלבל את הגולשים הוותיקים באתר. מכיוון שכך, כדאי לחשוב טוב לפני שבוחרים את הדומיין ולעשות את הבחירה הנכונה כבר ברכישה הראשונה כדי שדומיין אחד ויחיד ילווה את האתר לאורך כל תקופת הפעילות שלו.
כאמור, מטרת הדומיין היא לעזור לגולשים לזכור את כתובת האתר ולא לבלבל אותם עם רצף מספרים (כתובת IP) - לכן, נהוג לבחור דומיין לפי השם של האתר. אופציה אחרת היא לבחור שם דומיין שמתאר את הפעילות של האתר כלומר תחום העיסוק שלו. ניקח לדוגמא אתר למכירה של בגדים שבעלי האתר בחרו לקרוא לו "בגדים לכולם". שם הדומיין – אם הוא זמין – יכול להיות bgadimlekulam או תרגום השם העברי לאנגלית - clothes2all. אופציה אחרת היא לקנות כתובת שכוללת בתוכה וריאציות שונות של המילה "בגדים" בשילוב עם מילים נוספות.

סיומת דומיין

רישום דומיין כולל גם את הסיומת שלו, לדוגמא co.il או org.il. קניית דומיין צריכה להיות חכמה גם בבחירת הסיומת. יש שמות דומיינים שיכולים להיות זמינים כמעט בכל סיומת אפשרית, ובמקרה זה בעל אתר יכול לרכוש את כל הדומיינים ולכוון את כולם לאתר שלו.
מכיוון שכל דומיין דורש תשלום נפרד (יש לעתים אפשרות לקנות דומיין זהה בכמה סיומות שונות כ"חבילה" משתלמת), כדאי לבחור את הסיומת בקפידה ולחשוב היטב האם יש צורך בסיומות נוספות. בעניין זה צריך להתייחס לקהל היעד והמיקום הגיאוגרפי שלו.

מו-טק מחשבים ובניית אתרים

מטרתנו במו-טק לצור בית אחד לעסק בו הוא יוכל לבנות אתר, להתקין רשת, לטפל בכל בעיות הדואר,
לפנות בכל בעיה שיש לו במחשב הנייד, הנייח, בשרת, במדפסת ועוד וכל זה במקום אחד
אשר מנהל את כל הצד הטכני במשרד
אשר זמין 24 שעות ביממה.
במו-טק  אנשי מקצוע מוסמכים : גרפיקאים, בוני אתרים, מנהלי אבטחת אתרים, מהנדסי רשתות וטכנאים מורשים.

צור קשר

 
 
רחוב המרכבה 4 חולון / ההסתדרות 5 גבעתיים
 
האתר נבנה וקודם ע״י מו-טק בניית אתרים